The Team

  • Pam Alexis

    Abbotsford-Mission

    Minister of Agriculture and Food
  • Brittny Anderson

    Nelson-Creston

    Parliamentary Secretary for Tourism and Premier's Special Advisor on Youth
  • Michele Babchuk

    North Island

    Deputy Government Whip
  • Brenda Bailey

    Vancouver-False Creek

    Minister of Jobs, Economic Development and Innovation
  • Harry Bains

    Surrey-Newton

    Minister of Labour
  • Lisa Beare

    Maple Ridge-Pitt Meadows

    Minister of Citizens' Services, Deputy Government House Leader
  • Garry Begg

    Surrey-Guildford

    Government Caucus Whip
  • Jagrup Brar

    Surrey-Fleetwood

    Minister of State for Trade
  • Spencer Chandra Herbert

    Vancouver-West End

    Deputy Speaker of the Legislative Assembly
  • Susie Chant

    North Vancouver-Seymour

    Parliamentary Secretary for Accessibility
  • Katrina Chen

    Burnaby-Lougheed

  • Raj Chouhan

    Burnaby-Edmonds

    Speaker of the Legislative Assembly
  • George Chow

    Vancouver-Fraserview

  • Katrine Conroy

    Kootenay West

    Minister of Finance, Minister Responsible for the Columbia River Treaty
  • Dan Coulter

    Chilliwack

    Minister of State for Infrastructure and Transit
  • Nathan Cullen

    Stikine

    Minister of Water, Land and Resource Stewardship, Minister Responsible for Fisheries
  • Bob D’Eith

    Maple Ridge - Mission

    Parliamentary Secretary for Arts and Film
  • Mitzi Dean

    Esquimalt-Metchosin

    Minister of Children and Family Development
  • Adrian Dix

    Vancouver-Kingsway

    Minister of Health and Minister Responsible for Francophone Affairs
  • Fin Donnelly

    Coquitlam-Burke Mountain

    Parliamentary Secretary for Watershed Restoration
  • Megan Dykeman

    Langley East

    Parliamentary Secretary for Community Development and Non-profits
  • David Eby

    Vancouver-Point Grey

    Premier and President of the Executive Council
  • Mable Elmore

    Vancouver-Kensington

    Parliamentary Secretary for Anti-Racism Initiatives
  • Mike Farnworth

    Port Coquitlam

    Deputy Premier, Minister of Public Safety and Solicitor General, Minister Responsible for ICBC
  • Rob Fleming

    Victoria-Swan Lake

    Minister of Transportation and Infrastructure, Minister Responsible for BC Transit and Translink
  • Rick Glumac

    Port Moody-Coquitlam

  • Kelly Greene

    Richmond-Steveston

    Parliamentary Secretary for Fisheries and Aquaculture
  • George Heyman

    Vancouver-Fairview

    Minister of Environment and Climate Change Strategy
  • John Horgan

    Langford-Juan de Fuca

  • Ravi Kahlon

    Delta North

    Minister of Housing, Government House Leader
  • Anne Kang

    Burnaby-Deer Lake

    Minister of Municipal Affairs
  • Ronna-Rae Leonard

    Courtenay-Comox

    Deputy Chair of the Committee of the Whole
  • Grace Lore

    Victoria-Beacon Hill

    Minister of State for Child Care
  • Bowinn Ma

    North Vancouver-Lonsdale

    Minister of Emergency Management and Climate Readiness
  • Sheila Malcolmson

    Nanaimo

    Minister of Social Development and Poverty Reduction
  • Melanie Mark, MLA for Vancouver Mount-Pleasant

    Melanie Mark

    Vancouver-Mount Pleasant

  • Andrew-Mercier

    Andrew Mercier

    Langley

    Minister of State for Workforce Development
  • Josie Osborne

    Josie Osborne

    Mid Island-Pacific Rim

    Minister of Energy, Mines and Low Carbon Innovation
  • Kelli Paddon

    Chilliwack-Kent

    Parliamentary Secretary for Gender Equity
  • Lana Popham

    Lana Popham

    Saanich South

    Minister of Tourism, Arts, Culture and Sport
  • Bruce Ralston

    Surrey-Whalley

    Minister of Forests and Minister Responsible for Consular Corps
  • Murray-Rankin-MLA

    Murray Rankin

    Oak Bay-Gordon Head

    Minister of Indigenous Relations and Reconciliation
  • Jennifer Rice

    Jennifer Rice

    North Coast

    Parliamentary Secretary for Rural Health
  • Selina_Robinson-

    Selina Robinson

    Coquitlam-Maillardville

    Minister of Post Secondary Education and Future Skills
  • Janet Routledge

    Burnaby North

    Parliamentary Secretary for Labour
  • Doug Routley

    Nanaimo - North Cowichan

    Parliamentary Secretary for Forests
  • Roly Russell

    Boundary-Similkameen

    Parliamentary Secretary for Rural Development
  • Harwinder Sandhu

    Vernon-Monashee

    Parliamentary Secretary for Seniors’ Services and Long-Term Care, Deputy Government Caucus Chair
  • Niki Sharma

    Niki Sharma

    Vancouver-Hastings

    Attorney General
  • Nic Simons

    Nicholas Simons

    Powell River-Sunshine Coast

    Government Caucus Chair
  • Jinny Sims, MLA for Surrey Panorama

    Jinny Sims

    Surrey-Panorama

  • Rachna Singh

    Surrey-Green Timbers

    Minister of Education and Child Care
  • Aman-Singh

    Aman Singh

    Richmond-Queensborough

    Parliamentary Secretary for Environment
  • Mike-Starchuk

    Mike Starchuk

    Surrey-Cloverdale

  • Adam-Walker

    Adam Walker

    Parksville-Qualicum

    Parliamentary Secretary for the Sustainable Economy
  • Jennifer Whiteside

    Jennifer Whiteside

    New Westminster

    Minister of Mental Health and Addictions
  • Henry Yao

    Richmond South Centre

By Constituency

By Postal Code

Want to search by Postal Code?

Archive of MLA Expenses (2013-2015)

expense-finder